Co přináší zrušení daně z nabytí novým investorům?

15. července 2020

Před nedávnem prošlo parlamentem zrušení zákona o dani z nabytí. Každý investor se ptá, co mu to přinese. 

Tady jsou hlavní výhody:


1. Úspora vlastního kapitálu - při koupi již nebudete muset platit navíc 4% daně z kupní ceny. Tedy částky, kterou Vám banka standardně nedokázala proplatit a museli jste jí plně hradit z vlastních peněz. Takže vám nově bude stačit o cca 200.000 Kč méně na průměrný investiční byt v Praze.
 

2. Zvýšení výnosu investiční nemovitosti - podle předchozího bodu stačí méně vlastních peněz na koupi bytu, proto čistý výnos z vložených vlastních peněz v 5 letém horizontu přinese každoročně o 6,63% ročně více. Takže buďme konkrétní.

Kupní cena bytu 4,5 mil. Kč na 90% hypotéku

Celkový vlastní vklad (10% kupní ceny, drobné opravy a odměna za vyhledání) je 568.010 Kč

Za 5 let získáte o 222.538 Kč více než kdybyste zaplatil daň z nabytí.

Hlavním důvodem je stejný výnos investice, ale méně vlastních peněz. Takže vyšší páka.

3. Prodloužení časového testu - Pokud byste po 1.1.2021 koupili nemovitost, tak jí musíte držel minimálně 10 let místo 5, abyste nemuseli platit daň z příjmu z rozdílu mezi kupní a prodejní cenou. Investor však kupuje nemovitost s cílem dlouhodobého pronájmu a nikdy nechce prodat, takže toto vám nevadí.

Co z toho plyne?

Doporučujeme nákup investičních bytů. A proč?

1. Nikdy nebudete mít více času na zhodnocení než právě teď. Takže nečekejte na slevy, které nikdy nemusí přijít. Nižší kupní cena za rok je bohatě vyvážená příjmy z nájemného, které vám již může přicházet a hlavně nic nenasvědčuje tomu, že by měla cena bytů v Praze klesnout.

2. Sazby hypoték se snižují - to zvyšuje opět vaše výnosy.

 

Jako jediná firma v České republice zajišťujeme celý proces investice do nemovitosi za vás. Jak probíhá celý proces se dozvíte zde.

Pokud máte zájem nebo další dotazy můžete nás kontaktovat zde.


 

Máte zájem? Nebojte se a dejte vědět